Nasze chleby

Opisy chlebów żytnich na naturalnym zakwasie

Nasze chleby – Więzienna Piekarnia

Nic tak dobrze nie wprowadza w dobry nastrój, jak kromka pysznego i pożywnego chleba na zakwasie, muśniętego odrobiną swojskiego masła. W naszej ofercie dostępne są wyjątkowo smaczne, naturalne i zdrowe chleby żytnie. Najlepszym tego przykładem jest Chlebopak Zestaw 1. To chleby żytnie na zakwasie, charakteryzujące się wyjątkowo prostym, a co za tym idzie – bardzo zdrowym składem. To świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na cukrzycę. Chleb dla diabetyka ma wspaniałe właściwości za sprawą niskiego indeksu glikemicznego. Kolejną zaletą naszych wypieków jest ich świeżość zachowana na długi czas. Pieczywo nawet po kilku dniach zachowuje swoją konsystencję i wyrazisty smak, jak dopiero co przyniesiony z pobliskiej piekarni. Wszystko dzięki odpowiednim składnikom, a także właściwemu pakowaniu.

Chleb na zakwasie – naturalny i jedyny w swoim rodzaju

Chleb dla cukrzyka o tak wyjątkowych właściwościach i pysznym smaku to strzał w dziesiątkę. Bogaty w naturalne składniki chleb wykazuje również świetne wartości pod względem kilokalorii. Zastanawiasz się, jaki chleb możesz jeść, będąc na diecie, a także ile kalorii ma kromka chleba żytniego? Otóż w przybliżeniu jest to 80 kcal. Z kolei całe pieczywo o wadze 1100 g posiada wartość energetyczną w okolicach 2500 kcal.Nasze pieczywo żytnie to zatem rewelacyjne rozwiązanie, jeśli dbasz o swoje zdrowie i utrzymanie stałego poziomu makroskładników. Ze względu na wyjątkowy smak, długą ważność oraz niski indeks glikemiczny stanowi znakomite rozwiązanie dla Ciebie i Twojej rodziny. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą! Zapewniamy szybką wysyłkę do Twojego paczkomatu. To ogromny komfort!

Chleb dla diabetyka – jakie pieczywo wybrać?

Mając odpowiednią wiedzę, diabetyk może stworzyć swój codzienny jadłospis tak, by przestrzegać zasad, ale nie rezygnować z ulubionych pokarmów – w tym chleba. Dieta dla diabetyków nie jest dietą ściśle eliminacyjną, wystarczy wiedzieć, czego unikać i jakich zamienników szukać. Wybierając m.in. chleb dla cukrzyka, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Pieczywo a cukrzyca – czy diabetyk może jeść chleb?

Pierwszym krokiem, jaki powinna podjąć osoba, która dowiaduje się o tym, że jest chora lub zagrożona cukrzycą, to wyeliminowanie węglowodanów z diety. Nie chodzi jednak o wszystkie węglowodany, ale przede wszystkim o cukry proste. Są to np. ciastka, słodkie bułki, czekolada, cukierki, konfitury, dżemy oraz miód. Należy również zrezygnować z białego pieczywa. Na szczęście nie oznacza to, że diabetycy w ogóle nie mogą jeść chleba. Zaleca się zastąpić białe pieczywo chlebem dla diabetyków, np. z mąki: żytniej czy razowej. Chleb dla cukrzyka jest bardzo istotnym składnikiem w diecie. Zawiera błonnik, który pełni ważną funkcję nie tylko przy trawieniu i normowaniu poziomu cholesterolu, ale również wspomaga zachowanie odpowiedniej masy ciała oraz reguluje glikemię poposiłkową.

Na co zwrócić uwagę, kupując pieczywo dla diabetyka?

Aby wybrać odpowiedni chleb dla diabetyka, należy dokładnie sprawdzić jego skład, który dostępny jest na opakowaniu lub w opisie produktu w sklepie internetowym. Przed zakupem warto także porównać kaloryczność różnych bochenków. Spożywanie posiłków zgodnie z wyliczonym przez diabetologa lub dietetyka dziennym zapotrzebowaniem energetycznym pomoże utrzymać stałą masę ciała, co z kolei ułatwi kontrolowanie choroby.

Koszyk
  • No products in the cart.
0